بلاگ

نحوه عوض کردن پسورد یوزرها در phpmyadmin سی پنل

آیا تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده که برای عوض کردن پسورد ادمین و یا سایر کاربران از طریق پیشخوان وردپرس به مشکل برخورده باشید؟ در بسیاری از مواقع حتی دسترسی به پیشخوان هم امکان پذیر نیست. این مشکلات زمانی بوجود می آیند که شما نسخه بکاپی را بخواهید در سایت جایگزین کنید و یا اینکه سایت شما هک شده باشد و یا فول بکاپی را بخواهید از یک دامنه به دامنه دیگر انتقال دهید و این پسورد ها را به صورت دستی بخواهید تغییر دهید و  … برای دانستن این موضوع لطفا با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

ورود به سی پنل و phpmyadmin :

برای شروع ابتدا باید وارد هاست سی پنل خود شوید و طبق تصویر زیر روی گزینه phpmyadmin کلیک کرده تا به این قسمت دسترسی پیدا کنید.

پسورد یوزرها در phpmyadmin

پس از اینکه بر روی این گزینه کلیک کردید وارد بخش بعدی خواهید شد. در این قسمت شما میتوانید تمامی اطلاعات مربوط به دیتابیس های ساخته شده و جداول دیتابیس سایت را مشاهده کنید. همچنین به اطلاعات مهمی نیز دسترسی دارید که میتوانید آنها را ویرایش کنید.

phpmyadmin

نحوه عوض کردن پسورد یوزرها در phpmyadmin سی پنل

تصویر بالا تصویر محیط پی اچ پی مای ادمین می باشد که در این قسمت باید دیتابیس مورد نظر خود را یافته و گزینه wp-users را انتخاب کنید. طبق تصویر زیر:

دیتابیس

بعد از اینکه این گزینه را نتخاب کردید در قسمت سمت راست تعداد ادمین ها و یوزرهای سایت را مشاهده خواهید کرد. برای تغییر نام کاربری و یا پسورد کافیست بر روی یوزر مورد نظر گزینه Edit را بزنید تا به قسمت ویرایش اطلاعات دسترسی پیدا کنید. طبق تصویر زیر :

نحوه عوض کردن پسورد یوزرها در phpmyadmin سی پنل

در این قسمت شما میتوانید علاوه بر پسورد اطلاعات دیگری را نیز مانند : نام کاربری و ایمیل و … را تغییر دهید. برای عوض کردن پسورد کافیست در کادر رو به روی user_pass رمز جدید خود را وارد کنید.

*نکته مهم : برای اینکه عوض کردن پسورد با موفقیت انجام شود بایستی از کادر کشویی یا لیست کشویی رو به روی user_pass گزینه MD5 را انتخاب کنید تا پسورد شما رمزنگاری شود.

و در انتها بر روی گزنه Go در انتهای صفحه کلیک می کنیم.

نحوه عوض کردن پسورد یوزرها در phpmyadmin سی پنل

برچسب‌ها:, , ,

نظر شما در این‌باره چیست؟