بلاگ

هاست دانلود بهتر است یا سرور مجازی؟

هنگامی که شما برای دانلود نرم افزار و یا فیلم و سریال و .. به وب سایتی سر میزنید و یا با جستجو در موتور های جستجو به آن می رسید، به راحتی فایل مورد نظر خود را می توانید با پیدا کردن قسمت باکس دانلود و یا لینک های دانلود در وب سایت جستجو شده فایل مورد نظر خود را زا آن سایت دریافت و یا به اصطلاح دانلود نمایید. اینگونه فایل ها توسط ادمین های سایت بر روی فضایی از قبل بارگزاری و یا آپلود می شوند. این فضا را در اصطلاح سرور دانلود و یا هاست دانلود می گویند.

حال اگر شما هم به تازگی سایتی را راه اندازی کرده اید و هدفتان از راه اندازی این سایت قرار دان فایل برای دانلود است، یا به اصطلاح سایت شما دانلودی می باشد برای نگه داری فایل های خود باید سرویسی را تهیه کنید که این سرویس می تواند یک سرور اختصاصی و یا یک هاست اشتراکی و حتی یک سرور مجازی با ظرفیت هارد بالا باشد. اما واقعا کدام یک برای این کار مناسب تر هستند؟

هاست دانلود بهتر است یا سرور مجازی؟

هاست دانلود بهتر است یا سرور مجازی؟

هاست دانلود یا سرور مجازی

این مورد در ابتدا به شما بستگی خواهد داشت که سایت شما چقدر فضا نیاز خواهد داشت و یا چه فایل هایی را قرار است برای دانلود در سایت قرار دهید. اگر حجم فایل های شما زیاد است و مثلا میخواهید سایت برای دانلود فیلم و سریال راه اندازی کنید و یا دانلود نرم افزار و هر گونه سایتی که با فایل های حجیم سرو کار دارد، بهترین و مناسب ترین انتخاب برای شما هاست دانلود می باشد. سرور مجازی برای زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که شما نیاز دارید یک آی پی اختصاصی داشته باشید و یا از طریق سرور مجازی فایل های خود را مدیریت و آنها را از طریق اف تی پی FTP انتقال دهید.

در کل هاست دانلود مناسب ترین و بهترین گزینه برای سایت هایی می باشد که به منظور دانلود راه اندازی می شوند. در هاست دانلود شما میتوانید تا حجم بالایی فضا در اختیار داشته باشید اما سرور مجازی فضای بسیار محدود تری در اختیار شما قرار می دهد. در هاست دانلود خیال شما از بابت حذف نشدن اطلاعات راحت تر است اما سرور مجازی سختی های خود را دارد و واقعا برای دانلود پیشنهاد نمی شود. در صورتی که در سرور مجازی هارد شما خراب شود به سختی اطلاعات شما بازگردانی می شود و یا شاید اصلا نتوان اطلاعات را بازیابی کرد اما در هاست دانلود که اکثر به  صورت Raid هستند اطلاعات شما کمتر در معرض خطر از بین رفتن هستند.

نظر شما در این‌باره چیست؟