بلاگ

آموزش گرفتن فول بکاپ در سی پنل به صورت تصویری

آی بی جی سرور : بکاپ گیری مدام از سایت یکی از بهترین روش های مرسوم برای پیش بینی و در امان ماندن از خطرات احتمالی که برای وب سایت بوجود می آید استفاده می شود. این خطرات می تواند شامل : هک شدن وب سایت ، خرابی سرور و از دست رفتن اطلاعات، مشکل دار شدن وب سایت پس از انجام تنظیمات خاص و یا انتقال سایت به یک شرکت میزبانی دیگر.

اگرچه که سیستم بکاپ گیری از اطلاعات هاست امروزه توسط بسیاری از شرکت ها به صورت رایگان و دوره ای انجام می شود اما یک مدیر باهوش به این بکاپ گیری ها بسنده نمیکند و خودش هم در بازه های زمانی دلخواه یک فول بکاپ از وب سایت خود تهیه می کند. با انجام این کار خیالتان از هر نوع خطر احتمالی که چنانچه برای وب سایتتان پیش بیاید، راحت می شود. امروز ما در این مقاله آموزش گرفتن فول بکاپ در هاست سی پنل (cpanel) را برای شما آموزش خواهیم داد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نحوه گرفتن فول بکاپ در هاست سی پنل

برای انجام این کار وارد هاست میزبانی سایت خود شوید و در همان صفحه اصلی از قسمت File گزینه Backup را انتخاب کنید. طبق تصویر زیر :

فول بکاپ در هاست سی پنل

پس از انتخاب این گزینه صفحه دیگری برای شما باز می شود و ضمن دادن توضیحاتی در این صفحه گزینه Download a Full Account Backup را انتخاب کنید مانند تصویر زیر :

فول بکاپ در هاست

آموزش گرفتن فول بکاپ در سی پنل به صورت تصویری

بعد از اینکه این گزینه را انتخاب کردید وارد مرحله بعدی می شوید. در این قسمت شما میتوانید تعداد بکاپ های گرفته شده از اطلاعات وب سایت را مشاهده کنید (در صورتی که قبلا این کار انجام شده باشد.) در این قسمت شما دو گزینه مشاهده میکنید که گزینه اول از شما میخواد انتخاب کنید که از کدام قسمت هاست خود بکاپ میخواهید و در کادر پایین آن میتوانید ایمیلی را وارد کنید تا زمانی که فول بکاپ کامل شد به شما اطلاع داده شود. این گزینه ها به صورت پیش فرض وجود دارند و شما کافیست بر روی گزینه Generate Backup کلیک کنید. مانند تصویر زیر :

بکاپ در سی پنل

پس از اینکه شما این گزینه را انتخاب کردید فرایند بکاپ گیری برای شما شروع خواهد شد و بسته به حجم اطلاعات شما زمان آماده سازی بکاپ مشخص مشخص خواهد شد.

بکاپ در cpanel

مرحله آخر : خب در این قسمت فول بکاپ شما اماده می باشد و با کلیک کردن بر روی آن می توانید بکاپ خود را دانلود نمایید

بکاپ در سی پنل هاست

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

نظر شما در این‌باره چیست؟