بلاگ

آموزش ساخت دیتابیس در هاست سی پنل

آی بی جی سرور : برای راه اندازی یک وب سایت شما نیاز به تهیه و خرید دامنه و هاست میزبانی دارید. برای خرید این موارد شما میتوانید به شرکت های ارائه خدمات میزبانی وب سایت سر بزنید و دامنه و هاست مورد نظر خود را از شرکت مورد نظر خریداری کنید. پس از این مرحله بایستی برای سایت خود یک مدیریت محتوا در نظر بگیرید. مدیریت محتوا یا cms ها به شما کمک میکنند تا سایت خود را راه اندازی کنید. اگر میخواهید یک سایت پویا داشته باشید باید برای سایت خود مدیریت محتوا تهیه کنید.

آموزش ساخت دیتابیس در هاست سی پنل

بسیاری از این مدیریت محتواها به صورت رایگان وجود دارند و شما فقط کافیست که فایل مربوطه را از اینترنت دریافت کرده و وب سایت خود را با آن راه اندازی کنید. یکی از این مدیریت محتوا ها، وردپرس است. وردپرس جزو محبوبترین مدیریت محتواهایی است که وب مسترها از آن استفاده می کنند. یکی از مزیت های آن نیز رایگان بودن و اوپن سورس بون آن می باشد.

شروع کار با وردپرس و ساخت پایگاه داده

پس از آنکه وردپرس را بر روی هاست خود نصب کردید نیاز دارید تا یک دیتابیس برای سایت بسازید و آن را به وردپرس متصل کنید. برای این کار طبق تصویر زیر عمل می کنیم :

ساخت پایگاه داده

آموزش ساخت دیتابیس در هاست سی پنل

در این قسمت بر روی گزینه : My SQl Database کیکی کرده تا وارد قسمت مربوطه شوید. در مرحله بعد صفحه ای برای شما باز خواهد شد و شما باید اطلاعات مربوطه را در این قسمت وارد کنید. طبق تصویر زیر :

پایگاه داده در وردپرس

شما در این قسمت : create new database باید نام دلخواه و مناسبی را برای دیتابیس خود وارد کنید و در اخر نیز روی دکمه : Create Database کلیک کنید. به همین راحتی شما توانستید برای سایت خود یک دیتابیس ایجاد کنید.در قسمت پایین تر همین صفحه نیز می توانید دیتابیس های ساخته شده خود را مشاهده نمایید.

نظر شما در این‌باره چیست؟