بلاگ

فایل wp-config در وردپرس چیست؟

آی بی جی سرور : فایل wp-config.php یکی از مهمترین فایل های تنظیمات و نصب مدیریت محتوای وردپرس به شمار می رود. کار این فایل مدیریت و اتصال دیتابیس و تنظیم قسمت های اصلی سایت می باشد. برای اینکه این فایل را بیشتر بشناسید و بتوانید خودتان آن را تنظیم نمایید پس ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

فایل wp-config در وردپرس چیست؟

فایل wp-config در وردپرس چیست؟

فایل کانفیگ در وردپرس :

اگر شما هم از cms یا مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید حتما با این فایل حیاتی آشنایی دارید. فایل wp-config.php که قبل از تنظیمات و راه اندازی به شکل wp-config-sample.php در شاخه اصلی پوشه وردپرس وجود دارد جزو اساسی ترین قسمت های این مدیریت محتوا به شمار می رود. این فایل تنظیمات مهمی از قبیل اتصال دیتابیس و یوزر آن به مدیریت محتوا را بر عهده دارد و همچنین بسیاری از تنظیمات مستقیم و اصلی سایت های وردپرسی نیز در این فایل قرار میگیرند. و دستورات به صورت مستقیم در فایل مربوطه نوشته می شوند.

فایل کانفیگ وردپرس در کجا قرار دارد؟

پس از اینکه شما هاست مربوطه برای راه اندازی سایت خود را تهیه کردید، حال این هاست میزبانی میتواند دایرکت ادمین و یا سی پنل باشد. (ما در اینجا منظورمان هاست سی پنل است.) برای نصب وردپرس بایستی این فایل را از خود سایت اصلی وردپرس به آدرس : https://wordpress.org/download و یا از نسخه فارسی این سایت به آدرس : http://wp-persian.com دریافت کنید. پس از دریافت این فایل و آپلود آن در قسمت public_html ، و اکسترکت آن، این فایل داخل پوشه  wordpress قرار دارد. که بایسیتی ویرایش شود.

ویرایش درست فایل کانفیگ وردپرس

در این فایل برای راه اندازی سایت خود بایستی چند مورد را انجام دهید. ابتدا پس از اینکه دیتابیس خود را ایجاد کردید اطلاعات آن را که شامل : نام دیتابیس ، نام کاربری و یک پسورد است را در یک فایل متنی یاداشت کنید.

در مرحله بعدی فایل wp-config-sample.php را یافته و نام آن را به wp-config.php تغییر دهید. سپس فایل را به صورت ویرایشی باز کرده و اطلاعات مورد نظر را که پس از ساخت دیتابیس یاداشت کرده بودید را در قسمت ها مربوطه وارد کنید. مطابق شکل زیر :

فایل کانفیگ وردپرس

۱ – نام دیتابیس مورد نظر

۲ – نام یوزرنیم دیتابیس مورد نظر

۳ – رمز دیتابیس مورد نظر

این اطلاعات را به ترتیب در مکان های مورد نظر قرار دهید. فایل کانفیگ شما آماده شد.!

نظر شما در این‌باره چیست؟