بلاگ

فعال کردن گواهی ssl رایگان در هاست سی پنل

هنگامی که شما برای راه اندازی وب سایت خود اقدام به خرید هاست میزبانی میکنید، بیشتر شرکت های ارائه دهنده ای خدمات گواهی اس اس ال ssl رایگان را بر روی پلن های هاست میزبانی خود به صورت پیشفرض به همراه دارند. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که این گواهی را بر روی دامنه خود فعال کنید تا دامنه شما از حالت http://www.yourdomain.ir به https://www.yourdomain.ir تغییر پیدا کند.

فعال کردن گواهی ssl رایگان در هاست سی پنل

فعال کردن گواهی ssl رایگان در هاست سی پنل

گواهی ssl چیست؟

ssl مخفف کلمه : Secure Sockets Layer می باشد. این پروتکل یا تکنولوژی انتقال داده بین وب سایت شما و داده های کاربرانی که در سایت شما حضور دارند و از خدمات سایت شما استفاده میکنند را به صورت رمزنگاری شده در می آورد و یا به طور خلاصه یک لایه امنیتی بین مرورگر کاربر و سرور سایت ایجاد و ساخته می شود.
اگر این لایه امنیتی بر روی دامنه سایت شما فعال نباشد هکر ها به راحتی آب خورد ن میتوانند وب سایت شما را هک کنند و به اطلاعات شما و کاربرانتان دسترسی پیدا کنند. این گواهی ها در چند سطح که ویژه کسب و کارهای کوچک، بزرگ و شرکت های بسیار بزرگ است ارائه می شوند.

فعال کردن اس اس ال سایت :

در مرحله اول وارد هاست سی پنل خود شوید و بطق تصویر زیر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید :

فعال کردن اس اس ال

فعال کردن گواهی ssl رایگان در هاست سی پنل

با زدن این گزینه وارد صفحه مربوط به گواهی ssl خواهید شد. در این صفحه کافیست تا مطابق تصویر زیر گزینه ها را انتخاب کرده ssl را بر روی آنها فعال کنید. طبق تصویر زیر و به ترتیب گزینه ها را انتخاب کنید.

فعال کردن ssl

با زدن گزینه Run AutoSSL و پس از چند دقیقه همین صفحه رفرش خواهد شد و اگر مطابق شکل بالا عمل کرده باشید باید گزینه های انتخاب شده به رنگ سبز در بیایند. در این مرحله است که کار شما به اتام می رسد.

موفق باشید.

نظر شما در این‌باره چیست؟